trarenfrde

Saç Ekimi Sonrası

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Saç ekimi süreci tamamlandıktan sonra en önemli süreç başlamaktadır. Bu süreçteki dikkat ve hassasiyet saçların çıkma sürecinden, verimliliğine kadar büyük önem taşımaktadır.

Operasyondan bir sonraki gün ekilen alan ve donör alanın pansumanı yapılmaktadır.Öncelikle işlem günü yapılan sargıçıkartılır, her iki alanda temizlenir ve kan dolaşımı kontrolü yapıldıktan sonra hastamızı uğurlamaktayız. Bir sonraki gün ise kendisini tekrardan konuk ederek,ekilen alanın ve donör alanın yıkama işlemi yapılır. Kişiye saçlarını nasıl yıkaması gerektiği izah edildikten sonra sürecimizin bizimle alakalı kısmı tamamlanmış olur. Hastamız kendisine öğretildiği şekilde 15 gün saçlarını yıkadıktan sonra, 15. gün ekim alanındaki tüm kabuklar temizlenir ve yıkama sürecimiz tamamlanmış olur.

Sonrasında hastamız normal hayatına ve saçlarınıönceki gibi istediği şekilde, dilediği şampuan yada sabunla yıkamaya devam edebilecektir. Ekilen saçlar 10. gün itibariyle dökülmeler yaşayacaktır ve bu dökülme evresi ortalama 1.5 ayada kadar uzayabilmektedir. Bunun nedeni ise işlem yapılırken açılan kanalların bulunduğu dokunun kendisini toparlaması esnasında dışarıda kalan kıl kısmının kırılmasıdır. Ancak kök ve doku deri altında kaldığı için bu kesinlikle bir problem yada tehlike oluşturmamaktadır,yani tamamen beklenen bir durumdur(Bu evrede ekilen saçların tamamı,bir kısmı yada hiçbiri dökülmeyebilir. Her 3’ü de problem değil,beklenen durumlardır). Sonrasında ise ortalama 100 gün dolduktan sonra ekilen saçların uzama evresi başlayacaktır. Ancak bu evre ekim saçlarından bir anda patlama beklemek doğru değildir.Çünkü saçların belli bir doku zinciri bulunmaktadır ve bu zinciri tamamlayabilen saçlar çıkmaya ve uzamaya başlayacaktır. Kimi saçlar bunu 3 ayda tamamlarken, kimisi 5 ay kimisi ise 1 sene sonrasında tamamlayabilmektedir. Ancak genel anlamda ekilen saçların tamamının çıkması ve uzaması ortalama 1 - 1.5 seneyi bulmaktadır. Ekilen saçlar doğru kanal tekniği, düzgün açılar ve dikkatli ekim işlemi yapılması durumunda tamamen doğal olacak ve ciddi bir sağlık problemi, darbe, kaza gibi olağandışı durumlar yaşanmaması durumunda dökülmeyeceklerdir.

 

Saç Ekim Fiyatları  Saç Ekim Sonrası Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken   Saç Ekimi Öncesi Sonrası Fotoğraflar Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi ve Yapılması Gerekenler Saç Ekimi Sonrası |Beslenme | İyileşme Süreci ve Bakım Saç ekimi sonrası ne yapılmalı, Saç ekimi sonrası ağrılar ne kadar sürerSaç ekimi sonrası yıksama sıklığı Saç ekimi sonrası bakım